Вработен во комунално прерпријатие пријавил дека бил физички нападнат на работното место.

„На 24 март во 13.05 часот во Полициска станица Карпош е пријавено дека во Градската општа болница „8-ми Септември“ дошол Е.Б., кој според пријавеното бил физички нападнат од негов колега од комунално претпријатие“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.