Девојката С.Б. (28 години) и 12-годишниот К.Б. загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи во 17:45 часот во градот Драгаље на патот Рисан – Грахово во Црна Гора, додека десетгодишниот М.Б. веднаш е пренесен на одделението за интензивна нега.

Трагедијата се случила на магистралниот пат на почетокот на Драгаље од страната на Рисан кога „ауди А-3“ со даниловградски регистерски таблички излетало од патот, а потоа автомобилот се превртел.

На местото на несреќата е увидната екипа на которската полиција.