На 10.10.2022 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом бил пронајден починат Н.У.(41) од Скопје.

Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.