Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути.

На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во теретана во Калифорнија во која на девојка и се заглави косата во машина за вежбање.

Персоналот се собра околу неа за да и помогне да ја извади косата од апаратот, како и бројните посетители кои штотуку ја следеа операцијата за спасување.

Отстранувањето на влакната од тегови траеше десет минути, а дел од спасувачката акција можете да погледнете во видеото кое го пренесуваме во продолжение.