Во несреќата што се случи во петокот во градот Бихаќ, кога дрво паднало врз кабината на камион, загинал возачот Бајро Мискиќ, објавија босанските медиуми.

Тој починал на лице место, а на терен се пожарникари и полиција. Како што дознаваат медиумите, зад себе ги оставил сопругата и трите деца.

Докажаниот метод на нашиот студент им помогна на илјадници луѓе да го подобрат видот – ги полуди сите во регионот

– Да потсетиме, како што за „Аваз“ потврдија од полицијата, огромно дрво паднало врз кабината од камионот што го управувал Бајро, објавија медиумите

– Известено е обвинителството. Нашите полициски службеници вршат дејствија за да се утврди случајот, односно како се случил – изјави за порталот „Аваз“ портпаролот на МУП УСК Бахрудин Џелалагиќ.

Видеото можете да го ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА…