Синот на фолк пејачот Радиша Трајковиќ- Џани, Марко Трајковиќ и неговата избраничка Миња денеска се венчаа во црквата Свети Сава. Стигнаа младенците, а додека Марко одбра црн смокинг, невестата блесна во раскошна венчаница.

Сопругата на Џани, Слаѓа, специјално подготвена за оваа пригода, се појави во зелен фустан кој го истакна нејзиното бујно деколте, додека таа ја повлече косата наназад и стави надградба.

Џани пред Храмот пристигна во многу добро расположение. Инаку, Марко и Миња Трајковиќ се венчаа во општина минатата година. Парот минатата година доби и син.

Да потсетиме, постариот син на Џани и Слаѓа, Милош Трајковиќ, минатата година се ожени со својата избраничка Нина, каде фолкерот собра голем број познати личности.