Вчера во Цетиње, Црна Гора се случи голема трагедија која долго време не се памети во историјата на оваа земја, откако беа убиени дури 11 луѓе, а шест беа повредени. Монструм почнал да убива луѓе, по што полицијата морала да го ликвидира.

Настанот го потресе целиот Балкан, по што порака до црногорскиот народ испрати и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој на неговиот профил на Инстаграм објави фотографија со која искажа сочувство.