Фолкерот Дарко Лазиќ направи операција за затегнување на кожата, а сега повторно заврши во болница. Имено, фолк пејачот морал да мирува за да избегне компликации, на бидејќи не се придржувал до тоа, настанало крварење и тој повторно морал да заврши во болница.

Тој се јави во живо на својот Инстаграм профил додека лежеше во болнички кревет, придружуван од сопругата Катарина. Дарко во еден момент лелекаше од болка и откри што се случило, а многумина забележаа колку е блед и исцрпен.

– Морам да бидам тука додека не престане крварењето. Не можам да станам. Ќе бидам добро, се надевам, се ќе биде добро. Бев малку немирен, лекарите направија се добро – рекол Дарко, а во еден момент лелекал од болка додека се смеел.

Дарко беше придружуван од сопругата, која ги коментираше негативните коментари кои му беа напишани во преносот во живо.

– Мојата сопруга гледа во живо, седи до мене. Веројатно и сум поубав преку екранот. Нека пишуваат лоши коментари, постојат за да бидат напишани. Тие луѓе не сакаат прво добро за себе, а камоли за другите, им посакувам се најдобро. Им благодарам на сите што ми посакуваат добро и што ми посакуваат брзо закрепнување – изјави Дарко.

Да потсетиме, Дарко Лазиќ еднаш имаше операција за намалување на желудникот, по што драстично ослабе. Ослабе 109 килограми, а потоа реши да го затегне вишокот кожа што постоеше на неговото тело.

– Изгубив многу килограми и затоа кожата навистина ми виси. Морам што поскоро да направам операција на затегнување, сето тоа ќе го решам наскоро – изјави Лазиќ пред операцијата.