Наташа Беквалац е позната како дама со одличен глас и уште подобра фигура, а овој пат позираше во полупроѕирен фустан, но еден детаљ го привлече вниманието на сите.

Наташа позирала во фустан, не носела ниту долна облека, ниту градник, а фотографијата која ја објави на својот Инстаграм профил предизвика лавина коментари бидејќи никој не остана рамнодушен.

Фотографијата е црно-бела, по малку уметничка, на неа пејачката ја подигнала едната нога на скалилото додека пак, раката ја потпрела на метална шипка.

Бидејќи не носи градник, облините на Ната беа јасно исцртани под летниот фустан, додека нејзината брадавица беше во преден план и јасно се гледаше.

Нејзината долга руса коса, која е и нејзин заштитен знак, паѓа на едната страна, додека шминката е посуптилна и само ја истакнува убавината на Наташа.

Беквалац со оваа фотографија ја најави својата турнеја и дружење со публиката.