Драган Шеваљевиќ е убиен вечерва во пукање во кафуле во центарот на Подгорица, неофицијално информираат за „Вијести“ од полициската управа. Престрелката се случила во кафуле под Градскиот стадион околу 22:30 часот.

Поради сомневање дека смртоносните истрели ги испукал кон Шеваљевиќ, полицијата трага по Игор Никиќ. Инспекторите се на лице место.

📸

📸

📸