Тешка сообраќајка вечерва се случи пред клучката кај Ѓорче Петров, на автопатот од правец Тетово – Скопје.

Автомобилот е превртен на кров, а во моментов сообраќајот се одвива со потешкотии.

Полицијата е на терен, а засега нема информации за повредени или починати лица.

📸

📸