Познатата српска пејачка Бресквица пред неколку дена настапуваше во една дискотека во Струмица и им ја направи вечерта незаборавна на струмичани.

Но, ако мислевте дека тоа е поради нејзините песни, океј, до некаде може да се каже дека и тие допринеле, но кога ќе видите каков стајлинг избрала популарната пејачка за овој настап, се ќе ви стане јасно…

Имено, на снимките кои се појавија на социјалните мрежи може да се види Бресквица во претесни црни хеланки, кои буквално го оцртуваа секој милиметар каде тие покриваа…

Особено до израз дојде нејзиниот задник, кој во овие хеланки изгледа како да е нацртан… Погледнете:

Бресквица ја воодушеви публиката со својот глас и изглед, но не изгледаше секогаш онака како што ја гледате сега.

На многу млада возраст Бресквица решила да направи неколку козметички корекции. Игњатовиќ ги зголеми усните и малку ги подигнала очните капаци, но уште изгледа доста природно.

Бресквица не криеше дека направи корекција на усните, а доказ за тоа е тоа што процесот на вбризгување на хијалуронска киселина во усните го сподели со следбениците на Инстаграм.

На социјалната мрежа „Тикток“ се појавија нејзини фотографии кога имала 15 години, а фановите заклучиле дека Анѓела и тогаш била убава и дека не морала ништо да менува на себе.

Тогаш имала кратка кафена коса, а потоа експериментираше, па имаше руса и црвена коса, додека сега има светло црвена боја на коса.

Анѓела често истакнува дека сака тетоважи, па има неколку големи тетоважи на одредени делови од телото. Но досега не ја открила нивната симболика.