Една девојка за посебна прилика се обиде да облече минијатурен бел фустан, додека нејзината пријателка се вклучила за да и помогне дури и да го закопча. Сепак, нешто друго го привлече вниманието

Во пресрет на роденденот на своето момче, девојката од Мајами сакала да се потруди за да се подготви за неговата посебна вечер. Покрај неа, најголемо внимание привлече нејзиниот фустан.

Ксандра за таа пригода реши да „влезе“ во бел мини фустан без прерамки, барајќи помош од нејзината пријателка. Таа го снима процесот на облекување на социјалните мрежи со видео кое го нарече „спреми се со мене“.

– Ова е фустан и одиме елегантно, но ми треба Миа да ми помогне да го прицврстам бидејќи ова се лубеници – истакнува девојката. Откако нејзината пријателка ги искористи сите сили да го затвори патентот, Ксандра стана и го покажа фустанот во сиот негов сјај.

– Успеавме, еве го конечниот изглед – заклучи таа откако се појави со штикли и мала црвена чанта.

– Ова навистина не е моја големина, беше лудо – рече таа на крајот.

Многумина побрзаа да се согласат со коментарот на Ксандра дека фустанот не и прилега баш.

– Пробува облека од средно мислејќи дека се уште и стои – напишале тие.

– Фустанот е премал – ѝ порачале на Ксандра.

– Те молам кажи ми дека реши да се пресоблечеш – коментираат тие.