Во тешка сообраќајна несреќа во Вршац загина младиот БOJAN К.(18) кој имал пробна возачка дозвола, а тинејџерка (17) е тешко повредена.

Во несреќата тешко е повредена девојка (17) која е хоспитализирана во болницата во Вршац, а поради сериозноста на повредите е префрлена во УЗ Белград. Како што пренесуваат медиумите, младиот човек пред несреќата славел раѓање на дете.

Според братот на жртвата, младиот човек бил со другарите на прослава во соседното село.

– Се враќале од прослава во соседното село, кога автомобилот се излизгал на кривина – вели братот на жртвата Б.К. за Република.рс.

Младо момче (19) кое било на совозачкото седиште се здобило со полесни повреди и исто така е хоспитализирано во болницата во Вршац.