Момчето (13) кое изврши страшно злосторство во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар се фотографирал со другарите во пресрет на неговиот крвав пир, но особено внимание привлекува она што го гестикулира.

Тинејџерот имаше необични објави на својот Инстаграм профил. Во описот на неговиот профил пишува „Најважно е да мочаш по „ку*ви“, а на последната објавена фотографија со двајца пријатели „имитира“ пиштоли со прсти.

На таа фотографија сите три момчиња се насмеани. Потсетуваме, момчето направило список да пука во учениците, го зел оружјето на татко му и веднаш по влегувањето во училиштето почнал да лови. Прво го убил чуварот Драган Влаховиќ, а потоа и дежурната ученичка. Потоа влегол во неговото одделение.

На таткото на момчето му е одреден притвор од 48 часа. На рочиштето изјави дека синот првпат го однел на стрелиште кога имал 12 години.

Објавена фотографија од неговата мајка

Владимир Кецмановиќ е угледен доктор по радиологија, а мајката на момчето е Миљана Кецмановиќ. Неговата мајка е угледен експерт во Белград. Имено, таа е асистент на Биолошкиот факултет во Белград и покрај наставата се занимава и со истражување.

Како што пишувавме претходно, Коста Кецмановиќ бил многу добар ученик, а се зборувало дека токму поради тоа децата го избегнувале и го задевале.

Момчето одело на бројни натпревари и нижел петки, а неговата желба била да студира астрофизика.