На 08.06.2022 во 18.26 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во Медицински центар Струмица бил донесен починат К.В.(50) од с.Баница, струмичко.

Според пријавеното, тој се здобил со повреди при изведување на градежни работи на куќа во с.Баница, од кои починал.

Лекар од Итна помош констатирал см рт, а увид на местото на несреќата извршила екипа на СВР Струмица.