Кога црниот Kia Soul со голема брзина се приближил до белиот камион, од него испадна левото тркало. Камера од Тесла што патувала на автопатот низ населбата Чатсворт во Лос Анџелес го сними ужасниот момент на необична сообраќајна несреќа.

На видеото се гледа како црната Kia Soul со голема брзина се приближува до бел пикап, чие лево тркало во тој момент му падна. А со оглед на тоа декаодлета токму под киата што претекнуваше,-ја фрли три метри во воздух.

Возилото потоа слета на покривот и се преврте на тркалата во прилично оштетена состојба. Возачот на белиот пикап успеа да го исконтролира возилото и да го запре на помошната лента, додека несреќната Киа по застанувањето, истото тркало поради кое летна во воздух, при падот ја удри уште еднаш одзади.

За среќа, возачот на киата се спасил само со полесни повреди, а нема повредени други учесници во сообраќајот. Ова го истакна и возачот на Tesla кој возел зад Kia, истакнувајќи дека автопилотот му помогнал да го избегне паднатото тркало на камионот.