Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово пред планинскиот превој Стража на патниот правец Скопје- Охрид.

Според првичните информации, во сообраќајната несреќа учествувале автомобил марка „голф 4“ со охридски регистерски таблички и мотоцикл.

Од фотографиите може да се види дека автомобилот е видно оштетен, додека не се знае состојбата на возачот на моторот.

Дали има повредени лица во несреќата или шричинета е само материјална штета, засега не е познато. Очекуваме повеќе детали од Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на денот.