Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска на излезот од селото Муртино во општина Струмица, јавуваат локалните медиуми.

Како што информираат очевидците за порталот Струмица Денес, има повредени и тие итно се пренесени во струмичката болница.

Повеќе информации сеочекуваат во текот на денот.