На официјалната страна на „Гориво.мк“ беа објавени новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Цената на бензинот БС-95 ќе остане иста, односно 89 денари, додека на БС-98 исто така не се менува и останува 91 денар.

Меѓутоа, дизелот ќе доживее скок од три денари, и од вечерва ќе се продава за 103,5 денари за литар, плинот ќе чини 50 денари, а се зголемува и цената на екстра лесното масло од 97 на 99 денари.