Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва итно бил примен во болница, потврдија за Б92.

Оваа информација претходно ја објави белградскиот таблоид Ало.

Претседателот на Србија бил примен во болница, но не во ВМА, како што објавија некои медиуми, пренесува Б92.

Во моментов не е познато зошто Вучиќ е во болница. Повеќе детали најверојатно ќе бидат познати во текот на вечерта.