Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати пожар, пишува Дејли Мејл.

Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во зградата, а нема повредени.

Иако во Катар прават се за да ја спречат паниката, видеата кои се појавуваат на социјалните мрежи покажуваат дека пожарот е видлив од голема далечина.

Фотографиите кои се појавија, исто така, покажуваат дека во градот Лусаил има шатори кои во најлош случај лесно може да се запалат под силата на огнот.

📸

📸

📸

📸

📸