Британската водителка и пејачка Ешли Робертс е позната како докажана трендсетерка и вљубеничка во модата, а нејзините шик, деловни изданија повторно и повторно не воодушевуваат. Сепак, убавата русокоса сака да следи и трендови на плажа, а тоа неодамна ни го докажа. Имено, таа на својот Инстаграм профил сподели серија провокативни фотографии од Ибица.

Ешли моментално се одмара на Ибица со своите пријатели, а на Инстаграм се пофали дека ужива на шпанското сонце.

Таа сподели фотографии на кои може да се види како се сонча покрај базен во дворот на луксузна вила, а ни привлече внимание со нејзиниот едноставен, но стилски костим за капење.

Познатата 41-годишна девојка се одлучи за тренди, впечатливи бикини во црно, а се работи за модел кој беше најголем хит минатата година, а ако им се верува на прогнозите на дизајнерката, ќе биде и оваа! Ова е модел кој секако ќе ви помогне да го сончате поголемиот дел од телото, но од друга страна бара голема самодоверба.

Имено, овој бикини модел вклучува минијатурни гаќички со врвки кои се врзуваат на страна, но се направени од минимална ткаенина, како во интимната зона, така и во пределот на задникот.

Се подразбира дека ваквиот модел на бикини ве става во центарот на вниманието, и дека треба да бидете подготвени за љубопитни погледи на плажа, но и многу внимателни кога ќе излезете од вода – еден погрешен потег и би можеле лесно покажете го она што не сакате.