Седумгодишната принцеза Шарлот се расплака на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора.

Принцезата стана многу емотивна кога се преместуваше ковчегот на кралицата. Ја тешела нејзината мајка Кејт Мидлтон. Шарлот присуствуваше на погребот заедно со нејзиниот брат, принцот Џорџ (9). Принцот Луис не присуствуваше на погребот.

Шарлот и оддаде почит на својата прабаба со брош По пристигнувањето, семејството му се придружи на нивниот татко, принцот Вилијам, а децата одеа зад своите родители до олтарот на црквата.

Шарлот носеше црн фустан и брош од дијамантска потковица. Тој брош наводно бил подарок од кралицата Елизабета бидејќи Шарлот со неа ја споделила љубовта кон коњите.

📸