Девојка скокнала од петти кат во Аеродром.

Доцна попладнево дошло до обид за самоубиство во скопската населба Аеродром, дознава „Локално“. Т.С. родена 1991 година се фрлила од 5-ти кат од зграда на булевар „Авној“.

Девојката е во болница со тешки телесни повреди.