Започна со работа градскиот базен во Кавадарци, објави на социјалните мрежи првиот човек на општина кавадарци, Митко јанчев.

-Од денеска започна со работа Градски Базен Кавадарци, напиша на својот Фејсбук профил градоначалникот Митко Јанчев.

📸

📸