Во СВР Скопје било пријавено дека на 16.06.2022 во 22.45 часот во комплекс клиники „Мајка Тереза“ починал А.Т.(58) од Скопје, кој на 15.06.2022 бил донесен во Градската општа болница „8-ми Септември“, но поради тешка здравствена состојба бил пратен во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

По наредба од Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.