Дијана Дурлевиќ, нашата македонска талентирана раперка, од вчера се приклучи на „Задруга 6“, а нејзината животна приказна ќе расплаче многумина.

„Јас сум Дијана Дурлевиќ, Дијана О.Г., доаѓам од Скопје. Имам извадено книга и почнав да правам музика. Имав убаво детство бидејќи баба ми ме одгледа за 10 родители. Моите родители се зависници, благодарна сум што ме израсна баба ми. Најмногу ме нервира кога некој ме прави будала. Ако некој ме нокаутира, може да очекувате и физички контакт. Сакам мажи, но се што е убаво е пријатно за око… Се надевам дека ќе биде интересна сезона“, изјавила Дијана.

„Почестена сум како ме најавивте. Ќе бидам реална, без лаги и измами“, изјави Дијана.

„Слободна влегуваш?“, ја праша водителката.

„Да. Не сум за врска во моментов, но ќе видиме. Немав време да ги испитам и анализирам. Не ми се додворуваа затоа што знаат дека немаат пристап. Треба да биде искрен како мене и да не е некој барон“, изјавила Дијана.

„Таа е кул, многу талентирана. Таа има став и многу добро ќе се снајде. Мислам дека многу ќе се расправа, луѓето можат да очекуваат се и сешто од неа“, изјави Ненад.

Македонска пејачка БЕСНА си замина од интервју откако ја прашаа дали се занимава со проституција (ВИДЕО)

Неодамна во естрадниот магазин Бекстејџ ја разработија темата за Онлифенс – платформа за возрасни која најчесто ја користат модели и инфлуенсери, а и други помалку или повеќе познати личности меѓу кои и музички артисти, со тоа што на неа објавуваат експлицитна содржина со нивни голи фотографии.

Времињата се такви какви што се – се’ потешки… Животот станува се’ поскап, трошоците се’ повисоки, стандардот се’ понизок, а можностите за зароботка речиси никакви.

Токму тоа е причината зошто поголемиот дел од нив се одлучуваат на овој чекор. На истата тема, решија да поразговараат со Дијана ОГ ( македонската раперка Дијана Дурлевиќ), зошто се решила да отвори Онлифенс, но и колкава е нејзината заработка.

Познатите одговараа на прашањето: Дали Онлифенс го сметаат за легална проституција, па ја прашаа и Дијана дали таа се занимава со нешто слично, по што следуваше бурна реакција стана, го напушти интервјуто и си замина.

Новинарите се тука за да постават прашање, а јавните личности треба да се навикнат дека не се тука само за фалење, туку и за критика кога е потребно. Дијана со нејзината постапка покажа дека сеуште не знае што е шоубизнис, но ние нема да и замериме со оглед на нејзините години, само во иднина нека научи како да се однесува со новинари и пред камера.

„OnlyFans“ на некои многу добро им помага во зголемувањето на банкарската сметка…, а најмногу на оние кои покажуваат малку повеќе, но не од животот, туку од телото.