Тешка сообраќајна несреќа синоќа околу 23:30 часот се случи на патот Струмица-Дабиље кај „Кам“ маркет.

Како што не информираат очевидците, повредените итно биле пренесени во струмичката болница.

„Избегната е поголема несреќа. Во близина се одржуваше мото собир на кој присуствуваа многу луѓе и за среќа не се случи најлошото.“ – вели еден од очевидците за Струмица Денес.

СВР Струмица веднаш пристигна на местото на несреќата и изврши увид на истата.

📸

📸

📸

📸