Во судир на два автомобила со дубровнички регистарски ознаки на државниот пат Д-8, недалеку од кривината за Босанка, повредени се неколку лица кои со возило на Итна медицинска помош се пренесени во ОБ Дубровник.

Полицијата известува како се одвива сообраќајот, од градот преку жичарницата, а излезот е преку Комолц.

Неколку лица се повредени, тие се пренесени во болница, но се уште нема информации за точниот број. На терен се итните служби, меѓу кои и дубровничките пожарникари кои интервенирале со пет пожарникари и едно возило и Итната медицинска помош.

Се уште не е познато како дошло до несреќата, пренесе Блиц.рс.

📸

📸

📸