Едно лице загина во сообраќајна несреќа на патот Цетиње – Подгорица, во близина на селото Фармаци, а три лица се повредени, соопшти Оперативно-комуникацискиот центар на Полициската управа.

Црногорската полиција констатирала дека жртвата е лицето на М.К. (77).

Од полициската управа за „Вијести“ велат дека несреќата била пријавена во 14 часот и 50 минути и дека поради истрагата сообраќајот е прекинат.

📸

📸

📸

📸

📸