Албанската судијка Емануела Руста го привлече вниманието на фановите на мечот меѓу Шахтер Солигорск и Марибор.

Правдата на реваншот во квалификациите за Лигата на шампионите ја делеше албанска четворка. Меѓу нив се издвои 28-годишната Емануела, која ја извршуваше задачата покрај аут-линијата како четврти судија.

Руста беше доста популарна на социјалните мрежи. Меѓутоа неодамна одлучи да го избрише својот Инстаграм профил и да се фокусира на својата кариера како фудбалски судија.

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸