Адријана Лима официјално е мајка на три деца!

Супермоделот (41) и момчето Андре Лемерс го добија своето прво заедничко бебе. Синот на двојката, Сијан (Cyan) Лима Лемерс, е роден во Санта Моника, Калифорнија, на 29 август.

Името на нивниот син е „инспирирано од прекрасните бои на водата низ целиот свет на дестинации како Малдивите, Бахамите и Бора Бора“, вели извор за PEOPLE. „Сијан е бојата помеѓу зелената и сината во спектарот на бои“.

„Бебето веќе ги има мамини усни и очи“, додава изворот, кој за PEOPLE потврдил дека „мама и бебе се дома и здрави“.

Лима веќе е мајка на ќерките Валентина (12) и Сиена (9) на кои им е родител со поранешниот сопруг, српскиот кошаркар Марко Јариќ.

Во своето деби на TikTok во февруари, манекенката сподели видео во кое ја најавува нејзината бременост.

Поранешната манекенка на Викторија Сикрет потоа му го предаде тестот на Лемерс во кревет пред да ја фрли камерата за да го покаже видно шокиран. Лима потоа сподели видео од нејзиниот ултразвук пред да напише дека нејзиното бебе „доаѓа есен 2022 година“.

Во април, парот – кој ја официјализираше својата врска на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција во 2021 година – откри дека чекаат машко бебе во видеото поставено на TikTok и Instagram.