Ја запознавме како членка на музичкото трио „Ексклузив“, а потоа беше активна политичарка од редовите на ВМРО ДПМНЕ, последно-како советник во општина Центар.

Елена Петковска пред неколку години замина во Соединетите Американски Држави, поточно Флорида, а причината беше љубовна. Таа таму го најде човекот на својот живот. Парот неколку години живее заедно, а имаат и едно дете. Но поради короната досега не направија свадбена веселба за нивните најблиски во Македонија.

Викендов и тоа се случи, Елена му кажа да и пред бога на Мајкл Атанасоски, син на познатиот бизнисмен и сопственик на ТВ Сонце, Ѓорѓија Џорџ Атанасоски.

Гламурозната свадба беше во еден престижен ресторан во центарот на Скопје, а како изгледаше невестата погледнете од галеријата во продолжение.

📸

📸

📸

📸

📸