Жарко Маџиќ објави разголена фотографија, а сите го коментираат неговото тело. Тој откри и што му „се случило“ и зошто наеднаш се здебелил.

Еден од учесниците на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, Жарко Маџиќ, првпат на големата сцена излезе пред неколку години кога со својот изглед ја воодушеви Јелена Карлеуша, особено кога се појави во неколку разголени изданија. Од публиката не изостанаа ниту коментарите за неговиот изглед, а пејачот неколку сезони подоцна повторно стана дел од шоуто.

Во последната сезона Жарко беше натпреварувач под менторство на Цеца Ражнатовиќ, а брзо повторно стана миленик на женската публика и поради неговиот раскошен глас и поради неговите извајани мускули кои со задоволство ги покажуваше на сцената.

Во текот на целата сезона беше згоден, мамејќи ги воздишките на девојките со мускулите и стомачните, а сега сите останаа шокирани од најновата фотографија која се појави на неговиот Инстаграм профил, на која мускулите веќе не се она што беа.

Наместо стомачни и извајана половина, пејачот го покажа стомакот, а фотографијата од огледалото ја зачини со песната „Колачичи“ на Марина Перазиќ. Жарко потоа проговори за медиумите и призна дека ја напуштил теретаната поради деловни обврски, а речиси цело лето не се грижел за својот изглед.

„Почнав да работам како ненормален и начинот на живот ме натера да се запустам. Што да правам?“, се пожали Жарко и продолжи:

„Премногу свирки, премногу работа и немам време или енергија да посветам толку многу внимание на тоа што ќе јадам или кога ќе јадам, па малку се запустив. Но, добро, летото минува па ќе биде малку поедноставно, имајќи време да се посветам на тренинзите, а инаку, не се грижев за ништо во текот на летото, само работев и патував“.

Погледнете го Жарко на сцената додека сè уште беше редовен на тренинг:

Вака реагираше Карлеуша кога го виде за прв пат: