Денеска (27.04.2023) околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар во с.Јурумлери, скопско, било забележано тело на машко лице.

По преземени мерки телото било извадено и било утврдено дека станува за збор за А.И.(25) од Гостивар, кој на 10.04.2023 бил пријавен за исчезнат.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.