Камион удри утрово во автомобил на булеварот „Александар Македонски“ во Автокоманда. За среќа нема повредени, а причинета е материјална штета која дополнително ќе се утврдува.

Според очевидци, автомобилот застанал на пешачки премин да ги пропушти пешаците, а камионот го удрил од позади.

Полицијата во моментов врши увид на местото на сообраќајката.

📸

📸