Град со големина на лешник попладнево во битолско-демирхисарскиот регион, објави порталот 4news.mk.

Од испратените фотографии, може да се забележи дека врнежите од град биле обилни. Улиците биле претворени во реки од обилноста на невремето.

Од УХМР ја најавија оваа нестабилност која денеска треба да заврши.

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8