Дефинитивно е една од најатрактивните и најубави фудбалерки, ако не и најубава.

Алиша Леман, швајцарската фудбалска репрезентативка, деновиве е во центарот на вниманието на светските медиуми, пред се поради приватниот живот.

Алиша до неодамна беше во тригодишна врска со фудбалерката на ПСЖ, Рамона Бахман, но ја остави за фудбалерот на Астон Вила, Даглас Луиз.

Како изгледа таа погледнете на фотографиите во продолжение:

📸

📸

📸

📸