Сања Сани Гроздановска, една од најпопоуларните македонски фолк пејачки, по враќањето од австралиската турнеја, замина на Црногорското приморје да се одмори и батериите да ги наполни за новите работни предизвици!

Хиперактивна како во животот така и на социјалните мрежи, Сани не би била таа што е, ако не умее да ги изненади своите фанови и следбеници со најнови фотографии и снимки на социјалните мрежи.

Сани со женско друштво е во Будва. Пејачката со другарките опуштени на плажа, уживаат секако, додека забавата е пуштена на најјако!

Кога сонцето ќе дојде највисоко на хоризонтот и ќе почне немилосрдно да пече, фештата никако не престанува и не се оди на дремка… Журката само се дислоцира – под сенка!

Најпрвин топтан сите на меката софа за лежење, на која очигледно не само се лежи, туку и се скока, танцува, пее, пие и забавува…

Другарките на Сани, која повеќе, која помалку позната, ама затоа пак, која од која позгодна, посекси и постројна.

Онака стегнати во костими за капање, која во едноделен, која во бикини, разиграни распеани со растресени облини веднаш го свртеа на себе целото внимание на плажата. Од македонските убавици особено не се симнуваа „влажните машки погледи“ на стројните момчиња, што домаќини, што туристи дојдени од различни краеви на бившата заедничка татковина – Југославија!

Предводени од Сани, со своето весело и опуштењо однесување стројните Македонки ги засенија останатите девојки.

Сепак, вистинското лудило се случило во моментот кога момчињата од „Лапсус бенд“ кој ја забавуваат плажата, на Сани и ја погодија песната.

Тогаш македонската фолк убавица, понесена од професионалната навика да не може да одолее да слушне песна, а да не запее, фаќајки го трендот им се придружи на музичарите од бендот.

Некои беа толку погодени од песната по што паднаа во љубовен севдах, јавно искажувајќи ја својата потреба и мерак!

А наша Сани за час стана новата „бич стар“ атракција, доведувајќи го расположението до кулминација! Долгоногата, цицлеста кумановка со златно грло, ги собра сите околу себе, како во трло!

Забавата на плажата прерасна во фантастична дневна журка до лудило, спонтано исценирана, без да биде однапред договорена и планирана!

За хејтерите, односно сите оние кои мислат поинаку, дека Сани „со сила му се упикала на бендот“, сакајќи да им го украде шоуто, ама а работата ја утна… Пејачката за нив има „срдечен поздрав“ од Будва! вистина.мк