27-годишната наследничка на автомобилската индустрија Ламборџини, Елетра Ламборџини го избра Миконос за уште едно лето за да помине дел од својот летен одмор.

Младата девојка е на островот со сопругот Афроџек. Неговото вистинско име е Ник ван де Вол, потекнува од Холандија и е диџеј и продуцент на плочи. Во 2007 година, тој ја основа издавачката куќа Wall Recordings, а неговиот деби албум „Forget the World“ беше објавен во 2014 година.

Која е Елетра Ламборџини?

Елетра Ламборџини е внука на основачот на легендарната автомобилска индустрија, Феручио Ламборџини. Таа израснала во богатство и ги посетувала најдобрите училишта. Самата не претпочиташе да се занимава со семејниот бизнис туку се сврте кон шоубизот.

Нејзиниот познат прекар и помогна да учествува во ријалити програми и да стекне уште повеќе обожаватели.

Таа е љубител на социјалните мрежи и често провоцира со своите објави. Елетра минатата година се омажи за 33-годишниот холандски диџеј, по што следеше забава во ултра луксузна вила со поглед на езерото Комо.

Погледнете ги фотографиите од нејзиниот одмор на Миконос:

📸

📸

📸

📸