Ана Камчева, поранешната сопруга на Орце Камчев на роденденска журка носеше една од најпопуларните маици на Долче и Габана, пишува порталот репортер.мк.

Дизајнот е инспириран од светските топ модели на 90-тите, Синди Крафорд, Клаудија Шифер, Наоми Кембел, Линда Евангелиста, Кејт Мос, Хелен Кристенсен и Кристи Тарлингтон. Маицата чини 550 евра и во моментов е распродадена на неколку онлајн продавници.

Ана Камчева неодамна беше на роденденска журка во Скопје, на која беа повеќе јавни личности.

Таа остави впечаток со стилот на облекување, па супермодел маицата ја искомбинира со тексас сукња и високи чизми.

📸

📸