На 22.10.2022 во 14.25 часот во Полициска станица Бит Пазар, С.М.(27) од Скопје пријавила дека во 14.20 часот, во дворот на нејзината куќа на подрачјето на Чаир, таа и нејзиниот сопруг Б.М.(37) од Скопје, по претходна расправија, биле физички нападнати од нивните сосетки А.Д.(34) и Т.Д.(32), двете од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.