Во тешката несреќа што се случи синоќа на Дунав во Гроцка, две лица загинаа, а три се повредени во страотен судар на глисер.

Констатирана е смртта на Иван Ј.(38) и неговата девојка Марта А.(37), додека останатите три лица Наташа Р., Милица Б. и Немања Г. со возило на Итна медицинска помош се пренесени во ВМА за укажување лекарска помош.

Кај сите тројца повредени лица се констатирани полесни физички повреди. Предметот го презеде Второто основно јавно обвинителство.

Мештаните велат дека Иван Ј., кој загинал, не бил проблематичен човек. Имал сопствена транспортна компанија и е познат како вреден работник. Имал две деца од првиот брак.

Да потсетиме, полицијата утрово го извлече глисерот, а сцените беа повеќе од шокантни.

📸

📸

📸

📸