Десетгодишно момче паднало од висина од пет метри во Нов Белград, дознава Телеграф.рс. Децата завршиле со училиште, па им паднало на памет да се качат на покривот од градинката, пишува овој портал.

Се сомнева дека момчето го скршило зглобот на раката и има мала рана на главата. Тој, како што дознава Телеграф, бил пренесен во Ургентниот центар во Белград.