Страшна трагедија се случила вчера наутро во селото Велика Обарска кај Бијелина во Република Српска, каде малолетно девојче си го одзело животот, објавуваат босанските медиуми.

Од Оперативниот центар на Полициската управа Бијелина за порталот „Аваз“ потврдија дека самоубиството било извршено со пушка.

– Со истрел од ловечка пушка во семејниот дом се самоубила 16-годишна девојка од селото Велика Обарска. Засега нема информации за мотивот на овој трагичен настан, објавија локалните медиуми.

Несреќната малолетничка имала само 16 години.