Во близина на зградата “Адора” вечерва се случи сообраќајна несреќа во која според првичните информации учествувале автомобил и мотоцикл, објави порталот 4news.mk.

Возачот на автомобилот бил сам додека на мотоциклот биле две лица.

Сите учесници се пренесени во болница и засега нема информации колку се тешки повредите.

📸

📸