Во пукањето утрово кај Млечен ретосран во скопски Капиштец има една жртва. Како што дознаваме од свои извори, едно лице е убиено, објавува порталот МКД.мк.

Од Министерството за внатрешни работи најавени се детели за пукањето од кое граѓаните се вознемирени утрово. За сега не е познат идентитетот на жртвата.

Полициски екипи се веќе на терен и се работи на откривање на детали што точно се случило.