Две момчиња од Подгорица загинаа во сообраќајна несреќа утрово околу четири часот, на патот Цетиње – Подгорица.

Оперативниот и комуникацискиот центар на Полициската управа информираа дека несреќата се случила во градот Јанковиќ крш, кога автомобилот излетал од патот.

Иако ОКЦ првично ги објави иницијалите на жртвите, а подоцна полицијата неофицијално го соопшти нивниот идентитет, засега е утврден идентитетот на само едно од загинатите млади момчиња од Подгорица, јавува ТВ Вијести.

Како што информираат за порталот РТЦГ од Центарот за операции и комуникации (ОКЦ) на Полициската управа, во незгодата загинале Н.С.(20) и М.Д. (21) од Подгорица.

Истрагата е во тек.