Младиот велешанец Стефан Николовски, на својот профил на социјалната мрежа „Инстаграм“ веќе сними и објави повеќе видеа кои ќе направат „да плачете од смеа“.

Имено комичарот Николовски, креира видеа, имитирајќи познати политичари како Димитар Ковачевски, Христијан Мицкоски, Талат Џафери, Димитар Апасиев и други, во кои доловува измислени ситуации, како би изгледало кога сите политичари одат на одмор во Охрид.

Оваа измислена ситуација започнува со видеото насловено „Пауза на Плетвар“, потоа „На кеј во Охрид“, „Населба Рача“, „На Градиште“, и последното објавено видео го носи насловот „На дива плажа“.

Дали ќе има продолжение на овие видеа, останува да видиме, а дотогаш да се посмееме на сметка на политичарите.